Rezervačný systém – najdôležitejšie vlastnosti a funkcie

Žiadna inštalácia na Vašom PC

Rezervačný systém iSport je internetová aplikácia a pre jeho používanie potrebujete iba pripojenie k internetu.

Jednoduché a intuitívne ovládanie pre obsluhu

Systém iSport je optimalizovaný na čo najmenší počet kliknutí, preto všetko potrebné máte hneď poruke. Ľubovoľne veľkú rezerváciu – hoci na celý deň – vytvoríte na pár kliknutí myšou.

Skupinové rezervácie

Jedná sa o cvičenia v skupinách, ktoré sú naplánované na dopredu určený čas a cvičia sa s inštruktorom (joga, fitness, pole dance...). Každá aktivita / cvičenie môže mať ľubovoľný počet miest a prípadne aj miesta pre náhradníkov. Ak sa uvoľní miesto pre náhradníka, systém automaticky pošle náhradníkovi SMS a e-mail s informáciou o uvoľnení miesta.
Rezervačný systém sleduje minimálnu kapacitu. Ak sa nedostaví dostatočný počet osôb, systém odošle SMS všetkým prihláseným užívateľom a inštruktorovi so správou, že aktivita bola zrušená z dôvodu nenaplnenej kapacity.
V systéme je možné zakladať kurzy, ktoré prebiehajú pravidelne, napr. týždenne. Užívateľ sa prihlási na celý kurz, napr. na 10 termínov naraz. Ak sa odhlási z jedného termínu kurzu, môže dostať náhradu, ktorú si má možnosť vyčerpať na inom kurze alebo jednorazovej lekcii.
U cvičení pre deti zadáva užívateľ navyše meno dieťaťa, prípadne viac detí. Okrem mena si môžete vyžiadať od užívateľov vyplnenie ďalších položiek, napr. veku dieťaťa.

Registrovaní užívatelia

V porovnaní s bežnými užívateľmi bez registrácie môžu registrovaní užívatelia nazerať do svojich rezervácií a ak im to dovolíte, môžu vykonávať storno svojich rezervácií. Storno rezervácií sa riadi storno podmienkami, ktoré si môžete v systéme nastaviť.
Registrovaných užívateľov si môžete rozdeliť do skupín. Každá skupina môže mať iné podmienky pre rezervácie a odlišné ceny. Napríklad skupina VIP užívateľov bude mať výhodnejšie ceny a prípadne možnosť väčšieho počtu rezervácií do budúcnosti.

Parametre rezervácií

Pre jednotlivé športy alebo cvičenia možno nastaviť doplnkové položky (služby), tzv. parametre. Napríklad pri tenise je to možnosť zapožičania rakety a loptičiek, u športovej haly výber typu športu v hale. U masáží si takto možno vybrať konkrétny druh masáže. U cvičenia to môže byť výber pomôcok. V prípade workshopových akcií možno týmto spôsobom priobjednať občerstvenie.

Prepojenie obsadenosti u športovej haly

V prípade viacúčelových športových hál, kde sa využíva nielen celá plocha, ale aj časť hracej plochy, napr. 1/2 haly (v závislosti od druhu športu), je možné nastaviť prepojenie obsadenosti. Keď si niekto zarezervuje 1/2 hracej plochy napr. pre bedminton, automaticky sa obsadí celá hala a nie je už možné rezervovať celú plochu. Funguje to samozrejme aj opačne: keď si niekto rezervuje celú halu, zneprístupní sa možnosť rezervácie oboch polovíc haly.

Permanentky

Pre registrovaných užívateľov sú v rezervačnom systéme pripravené permanentky. V systéme je možné založiť viac permanentiek na rôzne cvičenia. Pre každú permanentku je možné nastaviť jej platnosť od zakúpenia, alebo dobu trvania, napríklad pri sezónnych permanentkách. Keď sa blíži koniec platnosti permanentky, systém odošle užívateľovi upozornenie.
Pri rezervácii dochádza k automatickému odpočítaniu hodnoty z permanentky. Ak užívateľ stornuje rezerváciu, je mu hodnota rezervácie vrátená. Všetky pohyby na permanentke sú zaznamenávané v histórii, do ktorej môžu nazerať obsluha aj užívateľ. Permanentku je možné kedykoľvek zakúpiť online pomocou platobnej karty, bankovým prevodom alebo v hotovosti u obsluhy.

Kreditový systém

Systém umožňuje viesť u užívateľov kreditový účet. Kredit sa odpočítava za každú uskutočnenú rezerváciu. Kredit je možné kedykoľvek navýšiť online pomocou platobnej karty, bankovým prevodom alebo v hotovosti u obsluhy. Užívatelia aj obsluha systému majú prehľad o všetkých dobitiach a pohyboch na kreditovom účte.

Platobné možnosti

Systém umožňuje prijímať platby od užívateľov online pomocou platobných brán PayPal alebo GoPay, bankovým prevodom s automatickým párovaním prijatých platieb alebo v hotovosti u obsluhy.

Zasielanie e-mailov a SMS

Obsluha môže užívateľom kedykoľvek poslať e-mail alebo SMS správu, napríklad pri zmene termínu či zrušení lekcie.
Systém taktiež odosiela SMS a e-maily automaticky, a to v týchto prípadoch:

  • uvoľnenie miesta pre náhradníka pri cvičení
  • zrušenie lekcie z dôvodu nenaplnenej kapacity
  • upozornenie na blížiaci sa termín rezervácie

Texty zasielaných e-mailov a SMS správ si môžete sami upravovať.

Dlhodobé a pravidelné rezervácie alebo udalosti

Máte pravidelné rezervácie, ktoré sa opakujú po celý rok? Organizujete turnaje každú sobotu? Potom uvítate možnosť hromadných rezervácií. Zvolíte si termín, čas, deň v týždni a necháte systém iSport vygenerovať rezervácie aj na rok dopredu. Funguje to i opačne: ak tieto rezervácie už nechcete mať v systéme, môžete si ich všetky naraz vymazať.

Cenové hladiny

Túto funkciu využijú všetci tí, ktorí potrebujú nastaviť odlišné ceny VIP klientom či členom športového klubu.
Zadávanie cien je prehľadné a prevádzkovateľ môže jednoducho znížiť či zvýšiť ceny o zadanú čiastku alebo počet percent. Po prihlásení do rezervačného systému sa tomuto užívateľovi zobrazia ceny, ktoré má priradené. Systém umožňuje desiatky rôznych nastavení. Radi Vám poradíme, ako optimálne nastaviť systém pre Vašu prevádzku.

Neospravedlnené absencie

Ak užívateľ nepríde na lekciu bez ospravedlnenia, môžete túto rezerváciu označiť ako "zákazník neprišiel". Rezervačný systém vedie zoznam neospravedlnených rezervácií a keď si užívateľ založí novú rezerváciu, obsluha bude upozornená na predchádzajúce neospravedlnené absencie. V prípade ich väčšieho počtu je možné užívateľa automaticky zablokovať.

Newsletter a hromadné posielanie e-mailov

Je skvelým pomocníkom pre oznamovanie rôznych akcií a noviniek v športovom či wellness centre. Prevádzkovateľ môže odosielať hromadné e-maily klientom a môže si určiť, ktorým skupinám e-mail pošle. K e-mailu je možné pripojiť prílohy. Samotný e-mail je graficky spracovaný a klientom tak príde i s logom športového centra. Každý príjemca e-mailu sa môže kedykoľvek odhlásiť z odoberania ďalších e-mailov.
V prípade, že používate pre odosielanie newsletteru MailChimp, systém Vám bude automaticky aktualizovať databázu kontaktov v MailChimpe.

Oznamovanie a spätné potvrdzovanie nových rezervácií obsluhou

Systém iSport dokáže pracovať v dvoch režimoch:

  • bez spätného potvrdzovania – každá nová rezervácia je oznámená obsluhe a je považovaná za schválenú
  • so spätným potvrdením na e-mail – každá nová rezervácia čaká na schválenie obsluhou

U spätného potvrdzovania rezervácií je zákazníkovi automaticky odoslaný e-mail s potvrdením. V prípade, že rezerváciu z nejakého dôvodu odmietnete, systém pošle zákazníkovi e-mail, v ktorom môžete uviesť dôvod odmietnutia rezervácie.

Last-minute zľavy

Ak nemáte využitú plnú kapacitu Vášho zariadenia, je pre Vás vhodný modul last-minute zliav. Jednoducho do systému zadáte last-minute ceny a súčasne zvolíte, kedy a za akých podmienok sa tieto špeciálne ceny budú aktivovať.

Štatistiky a reporty

Rezervačný systém zobrazuje štatistiky za ľubovoľné obdobie formou tabuliek a grafov. Okrem toho vedie denné prehľady čerpania kreditu z permanentiek, vykonaných či zmazaných rezervácií a pod. Vyúčtovanie pre inštruktorov cvičení Vám pripravíme na mieru. Všechny přehledy je možné vyexportovat do XLS.

Označenie udalostí, turnajov, akcií

Túto funkciu môžete využiť iba u individuálnych rezervácií (bowling, tenis...). Založte si udalosti, koľko potrebujete, a priraďte im farbu, prípadne aj ikonu. Rozlišujeme tri typy udalostí:

  • udalosť s možnosťou rezervácie – na túto udalosť sa môžu užívatelia rezervovať
  • udalosť bez rezervácie – pri tejto udalosti nie je povolená rezervácia (napríklad uzatvorené turnaje, údržba ihriska a pod.)
  • udalosť s výhradným právom – na túto udalosť sa môžu rezervovať iba určití užívatelia (napr. členovia športového klubu)

Pozvanie ďalších hráčov

Tenisoví hráči môžu pozvať ďalších hráčov z klubu alebo hostí. Ich mená pripíšu k rezervácii. Pozvaní hráči dostanú e-mailom pozvánku s rekapituláciou rezervácie.

Vysoká variabilita a grafické prispôsobenie vzhľadu systému

Rezervačný systém vždy pripravíme do farieb a dizajnu Vášho webu. Časovú jednotku v schéme je možné nastaviť na hodiny, polhodiny, štvrťhodiny atď., systém iSport dokáže pracovať s ľubovoľnými časovými intervalmi. V administrácii systému nájdete desiatky nastavení. Radi Vám pomôžeme s optimálnym prispôsobením rezervačného systému pre Vašu prevádzku.

Nenašli ste nejakú vlastnosť? Napíšte nám o tom!

Novinky

Dotazníky spokojnosti

17. 5. 2017

Dotazníky spokojnosti – spätná väzba je nová funkcia pre prevádzkovateľov skupinových cvičení. Služba dotazníkov umožňuje poslať e-mailom užívateľom odkaz na dotazník spokojnosti s prednastavenými otázkami. Dotazníkov je možné používať niekoľko súčasne. Napríklad prevádzkovateľ si vytvorí nový... čítať ďalej

Skúste tiež

On-line rezervácie stolov

Prevádzkujete vo svojom športovom centre aj reštauráciu? Ponúkame Vám on-line
rezervačný systém pre reštaurácie.

Rezervačný software pre reštaurácie – RezervujStulNavigace


[ ↑ k obsahu ↑ ]